אף פעם לא חלמנו על שמלת קצפת אבל תמיד חלמנו על אהבה.

הכרנו ב-2006. היינו יחסית בתחילת הדרך המקצועית-טיפולית שלנו ובשיא המסע הרווקי התל-אביבי הצבעוני והמאתגר.

השותפות במסע הרווקי קירבה בינינו, למדנו אחת על השנייה וכל אחת על עצמה, ועל אהבה, ועל דפוסים

של התנהגויות ודרקונים שחורים ורמזורים אדומים - וכל אחת בזמנה יצאה מהפקק הזה והכירה את בן זוגה.

ויום אחד מצאנו את שתי הנקודות שלנו מתחברות לפיצוח נקודותיימי (היו רעשים של אסימונים נופלים וזכוכיות

מתנפצות, נשבעות) שממנו כבר לא הצלחנו לעצור.

 

ברגע שהבנו שיש לנוו בידיים איזשהי מפת דרכים שיכולה לעזור לאחרים כמו שהיא עזרה לנו רצינו

להפיץ אותה הלאה, דווקא מהמקום  שזוכר ויודע כמה הדרך אל האהבה יכולה להיות סיזיפית.

התחלנו בסדנה ביתית ואינטימית ודי מהר גדלנו והקמנו את נקודתיים - בית לאהבה במרכז תל אביב.

אנחנו מאמינות שהדרך הרווקית אל האהבה היא הזדמנות מרגשת לעשות קודם כל את הדרך פנימה,

לגלות אותנו עצמנו ואז להתגבש ולהיפתח בחזרה לדרך. כשזה יקרה נוכל לפתוח את הדלת ואת הלב ממקום נכון לנו,

זוגיות טובה ומרגשת שמספקת לנו את הצרכים ומצמיחה אותנו.

בדיוק בגלל  זה הקמנו את נקודתיים ובשביל זה אנחנו כאן - ללוות את מי מאיתנו שרוצים לעבור תהליך כדי

למצוא ולדייק את הדרך הנכונה לחיות, כל אחד בדרכו, ובמיוחד את את הדרך אל הזוגיות והאהבה.

הדרך האישית שלנו

בדיעבד, כשאני חושבת על זה, תמיד חיפשתי אהבה. איכשהו, מגיל צעיר הסיפור הזה העסיק אותי. כמובן כשחציתי את ה20 והתקרבתי ל30 החיפוש הפך כמעט לדרך חיים. אינספור דייטים, אתרי היכרויות, מערכות יחסים קצרות וארוכות, ותמיד תמיד זה היה ״ליד״, לא מדויק, ומאוד מייסר. 

איכשהו, בפינצטה, בחרתי גברים שלא התאימו לי, שאהבו את עצמם יותר מאשר אותי, והחיפוש אחר אהבה, לא נפסק, גם בתוך מערכות היחסים שהיו. 

מצאתי את עצמי עוברת תהליכים וסדנאות,כשתמיד ליוותה אותי התחושה שאני צריכה לפתור את הפאזל הזה.  אגב, באופן הפוך לחיי האהבה שלי, הקריירה דווקא סגסגה, ויתרת חומי החיים. ״יש כאן הכול, אבל אין אותך״ כשהאותך הזה היה האניגמה הגדולה. 

כשהכרתי את אלון, זה היה כאמור אחרי אינספור תהליכים, ותוצר ישיר שלהם. הוא היה שונה כל כך מכל מה שהיה קודם. בחור טוב, מריג׳ מטיריאל, שראה אותי לגמרי ולשם שינוי היה עסוק בי ולא בעצמו. ברור שלא ידעתי איך לאכול את זה. אבל בביסים קטנים, מלווה בסוללת אנשי מקצוע, (טיפול אישי, לימודים, סדנאות וכו') הצלחתי להיות שם ולהפסיק לחפש אהבה אלא לתת לה למצוא אותי. 

הכרנו ב2010 אבל זה נדמה שהכרנו מאז ומעולם. שתמיד הוא היה שם, מתחת לאף, אבל סרבתי לראות את זה.  מאז הספקנו לחגוג את אהבתנו, ללדת ולגדל את גור האדם המופלא בעולם, יואבי, ולהתפתח זה לצד זו בתוך יחסים שאפשרו את זה וגרמו לשגשוגנו.  הדרך המקצועית שלי ליוותה את התהליך האישי, או ההפך. התחלתי כמאמנת אי שם ב2006, ובמהלך השנים למדתי ואספתי כלים ומתודות נוספות(ריברסינג, פוקוסינג, הנחיית קבוצות ועוד) באופן טבעי, אחרי ההיכרות עם אלון החלטתי שתחום הזוגיות עם דגש על יצירת זוגיות זה התחום שאני רוצה להתמקד בו. בשפה המקצועית קוראים לתופעה ״המטפל הפצוע״- מתוך הפצע שלי והריפוי שלי, אני מאמינה שאני מביאה משהו אחר, למוד קרבות, שמכיר על בשרו נפשו ונשמתו מה זה אומר לחפש ומה זה אומר למצוא… 

נקודתיים נולדה לאט לאט, מסדנה לסדנה, מתהליך לתהליך, מהחתונות בהן חגגתי בהתרגשות גדולה את ההצלחה של מי שעבר איתי תהליך. 

עדי קמחי

שותפה במרכז נקודתיים, מאמנת לזוגיות, מטפלת בנשימה מעגלית ומנחת קבוצות

חמוטל לוי לשם

שותפה במרכז נקודתיים, מאמנת לזוגיות ומנחת nlp וקבוצות

הסיפור שלי עם זוגיות התחיל די מזמן... היום אני נשואה לאוהד עם שתי ילדות יפות ומופלאות (ואני אובייקטיבית), אבל הדרך לזוגיות הזאת הייתה מלאת מהמורות, ואירועים לבביים לא פשוטים. 

איפשהו בתחילת יחסיי עם זוגיות, אחרי פרידה כואבת, פחדתי שוב להתמסר ולהיפגע מה שהוביל אותי לפתח מלא אפליקציות של איך לחבל בהזדמנות להיות בקשר שאני מייחלת לו. 

בתחילת שנות השלושים לחיי (ושוב אחרי פרידה) עם עבודה כמנהלת פרויקטים בפרטנר, הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי - הלב שלי לא במקום הנכון. התחלתי ללמוד אימון כי היה לי ברור שאנשים זה הדבר שהכי מעניין אותי. 

כדי לעשות את זה טוב התחלתי בי- שיניתי ודייקתי בעצמי פחדים ואמונות שעצרו. העזתי והתחלתי לפעול בשונה מאיך שפעלתי באוטומטים שלי, מה שגרם לקשר עם אוהד לקרות.

 

המשכתי ופתחתי עוד ועוד כלים מעולמות טיפול שונים כמו נל"פ (צריך לרשום את זה באנגלית פשוט לא מצליחה בלי שישבש לי את כל הכתיבה) והנחיית קבוצות והבנתי שאני רוצה להתמקד בדבר החשוב כל כך – יחסים. 

דרך החתחתים שלי והידיעה שאפשר לשנות הובילה אותי לבניית הבייבי הנוסף "נקודתיים". עם עוד זוגיות ושותפות שזכיתי בה –עדי, בנינו מרכז שמבין ומאמין שזוגיות טובה עוברת דרך הזוגיות שלנו עם עצמנו.

האמונה בכוח וביכולת של כל אחד לשנות ולהצליח, מובילה אותי בכל צעד בדרך ומזכירה לי כל פעם מחדש כמה הדרך, גם אם נראית מאתגרת וקשה יכולה להביא איתה מלא מתנות חשובות, וזוגיות כמובן.